Światowy Dzień Oszczędzania – 31 październik

W dniu 31 października obchodzimy już 80-ty Światowy Dzień Oszczędzania. Święto to jest obchodzone od 1929 roku, w którym to na konferencji w Mediolanie (Włochy), przedstawiciele największych europejskich banków w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw, postanowili promować ideę oszczędzania. Co roku 31 października postanowiono wówczas organizować akcje edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, aby uświadomić jak ważne dla naszej sytuacji życiowej jest właściwe zarządzanie i oszczędne gospodarowanie zasobami finansowymi. Tak narodziła się jedna z najstarszych inicjatyw edukacji finansowej na świecie.

Społeczne akcje edukacyjne banków centralnych, komercyjnych i instytucji finansowych odbywają się m.in. w Austrii, Chorwacji, Grecji, Niemczech, Republice Czeskiej, Serbii, Słowenii, na Węgrzech czy we Włoszech. W Niemczech tzw. Weltspartag, obchodzi się przez organizowanie warsztatów i prelekcji. W Austrii niektóre banki organizują Noc Światowego Oszczędzania, przedłużając godziny działania palcówek bankowych i udzielając porady przez ekspertów od rynków finansowych.

W Polsce zapewne zostanie zorganizowany kolejny raz „Tydzień dla oszczędzania”, której organizatorem jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy przy współpracy z Fundacją Think!

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu o tym święcie, które znajduje się pod adresem:

http://bankier.tv/video/Dzien-oszczedzania-27407.html

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *