Oszczędzanie na wodzie źródlanej

Do napisania tego artykuły skłoniła mnie pewna audycja w programie radiowym, z którego to dowiedziałem się informacji na temat sprzedawanej wody mineralnej i źródlanej. Woda mineralna i źródlana jak przekonują nas reklamy, jest zdrowa i należy ją pić. Generalnie należy pić dużo bo tak jest zdrowo, najlepiej wody niegazowanej. Sam kupowałem taką wodę w przekonaniu, że jest zdrowa i lepsza niż woda przegotowana, którą mamy dostępne w naszych domach. Mimo to używamy naszej wody „kranówy” do zaparzania kawy czy herbaty.

Jaka jest ta woda mineralna i źródlana, jaka powinna być, jakie właściwości powinna posiadać? Jaka jest różnica między wodą mineralną i źródlaną? Niestety nie mam wiedzy na temat wody mineralnej, w audycji radiowej nie podważano wody mineralnej tylko wodę źródlaną. Patrzmy na nalepki, czytajmy co kupujemy i za ile. Ekspert z audycji radiowej poinformował, że według przepisów, które musi spełnić woda źródlana by mogła być sprzedawana i tak nazywana, musi posiadać właściwości nie gorsze niż nasza „kranówa”. Posiada ona takie same lub trochę lepsze właściwości. Skoro posiada takie same właściwości, bo nie może być gorsza, to po co w ogóle za nią płacić tak dużo? Prawdopodobnie plastykowa butelka jest droższa od tej wody w środku. Rozumiem, jak ktoś jest w podróży, chce mu się pić i nie ma przy sobie wody, kupi sobie.

Kupując już chyba najtańszą wodę źródlaną w Biedronce za około 60 groszy za 1,5 l, a co najmniej tyle dziennie jedna osoby powinna wypijać, miesięcznie oszczędzamy około 18 zł, rocznie zaś około 219 zł. Taka mała kwota a ile może zdziałać. Wydajemy za to trochę więcej energii elektrycznej, bo wodę „kranówę” pijemy dopiero po przegotowaniu. Oczywiście chcąc zaparzyć sobie kawę czy herbatę, możemy zawsze przegotować więcej wody. Ja już zacząłem oszczędzanie na wodzie źródlanej, którą nieświadomy stanu rzeczy kupowałem.

Zauważyłem nową reklamę w telewizji WODY ŹRÓDLANEJ DLA NIEMOWLĄT. Ciekawe ile tylko matek kupi taką wodę źródlaną, przekonane że ta woda jest bardzo zdrowa, bo jest przecież dla niemowląt? To nawet nie jest woda mineralna, która posiada lepsze właściwości chemiczne.

Warto przeczytać:

Jedna myśl nt. „Oszczędzanie na wodzie źródlanej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *