Rachunek Mocno Oszczędzający w Polbanku

Polbank jest greckim bankiem, który od dawna oferował wysokie oprocentowanie swoich lokat. Od niedawna rozpoczęła się kampania reklamująca Konto Mocno Oszczędzające w tym banku. Wspomniane konto jest aktualnie oprocentowane w skali roku 6,5% dla kwot do 20.000 zł oraz 5,5% dla kwot powyżej 20.000 zł. Kapitalizacja odsetek na nowym koncie dokonywana jest codziennie, dzięki czemu możemy również w tym banku cieszyć się wyższym oprocentowaniem, w wyniku pominięcia podatku Belki. Oprocentowanie 6,5% jest porównywalne z oprocentowaniem w innym banku brutto 8,02%.  Warto się nad tą ofertą zastanowić, gdyż oprocentowanie jest wyższe niż w EuroBanku o 0,8%, można jednak otworzyć tylko 3 konta oszczędnościowe.

Prowadzenie konta głównego i trzech rachunków oszczędnościowych jest bezpłatne, również wydanie karty płatniczej i papierowe wyciągi.

Choć bank też uważa się za „bezpieczny” w czasie kryzysu należy mieć na uwadze to, że nie jest on objęty polskim Bankowym Funduszem Gwarancyjnym tylko greckim odpowiednikiem. Również system informatyczny w tym banku pozostawia wiele do życzenia, gdyż nie jest jeszcze dopracowany przez co obsługa konta może sprawiać nam trudności.

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *