Oszczędzanie małych sum pieniędzy

Wielu z nas jest przekonanych, że kluczem do sukcesu w oszczędzaniu pieniędzy jest oszczędzanie dużych kwot pieniędzy. Jeśli tylko pojawia się jakaś możliwość, zaoszczędzenia większej kwoty pieniędzy, np. 5.000 zł w wyniku samodzielnej sprzedaży nieruchomości zamiast korzystać z pośrednika, robimy to i cieszymy się oszczędzonymi pieniędzmi. Zastanówmy się jednak ile w naszym życiu było, jest i będzie takich sytuacji, że będziemy mogli zaoszczędzić dużo pieniędzy?

Tak naprawdę w naszym życiu mało lub nawet bardzo mało jest takich możliwości i sytuacji. Za to każdego dnia mamy możliwość oszczędzania małych sum pieniędzy. Takich sytuacji i możliwości jest bardzo dużo. Przed możliwością wydania mniej pieniędzy stajemy prawie każdego dnia robiąc zakupy. Więcej na ten temat pisałem w artykule pt.: Potencjał złotówki.

Oszczędzając mniejsze sumy pieniędzy, np.:

Zaproponowany przeze mnie dzienny limit wydatków (artykuł pt.: Sposób oszczędzania z dziennym limitem wydatków), pozwala miesięcznie zaoszczędzić nie tylko małe sumy pieniędzy ale przed wszystkim lepiej kontrolować swoje wydatki. Jak pokazują przykłady, małe oszczędności w długi okresie czasu z pomocą procentu składanego, pozwalają zgromadzić naprawdę pokaźne kwoty pieniędzy. Jeśli nie jesteś bogaty i liczysz się z pieniędzmi, warto zacząć przyglądać się swoim wydatkom i rozpocząć oszczędzanie.

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *