Groszowy sposób oszczędzania

Dziś chciałbym Wam przedstawić groszowy sposób oszczędzania, który ostatnio wymyśliłem. Metoda ta polega na drobnym okradaniu samego siebie mającym na celu oszczędzanie małych kwot pieniędzy. Myślę, że w ciągu miesiąc może udać nam się oszczędzić kilkanaście złotych, a tym samym uzbierać minimalną kwotę pieniędzy na przykład na nowy telefon komórkowy, o którym pisałem w artykule pt.: Oszczędzanie na nowy telefon i połączeniach.

Wymyślony sposób oszczędzania polega na tym, że tak jak każdego dnia lub prawie każdego dnia robimy mniejsze lub większe zakupy, wydajemy i rozmieniamy przy tym na drobniejsze monety nasze pieniądze z portfela. Po takich zakupach w portfelu zostają nam jednak monety o niskim nominale 1, 2, 5, 10 i 20 groszy a nawet 50 groszy. Każdą z monet poniżej 1 zł (lub 50 groszy jak wolimy), znajdującą się w naszym portfelu wyciągamy na koniec dnia i wkładany do naszej świnki skarbonki lub słoika, w którym oszczędzamy drobne monety. Proponuję sobie gdzieś na kartce lub w komputerze np. programie Excel notować, ile codziennie zaoszczędziliśmy w ten sposób.

Takim prostym sposobem możemy w ciągu miesiąca zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych, za które co dwa lata moglibyśmy kupować sobie nowy telefon komórkowy lub cokolwiek innego o podobnej wartości.

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *