Oszczędzanie w EuroBanku

EuroBank oferuje konto online oprocentowane w skali roku 5,05% (miesięczna kapitalizacja odsetek) oraz rachunki oszczędnościowe z aktualnym oprocentowaniem 5,7% (codzienna kapitalizacja odsetek). Jeszcze niedawno oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, którym można było mieć 5 wynosiło 6,06%, aktualnie można mieć takich rachunków aż 15. Dzięki codziennej kapitalizacji odsetek na każdym z tych rachunków, unikamy płacenia podatku od odsetek kapitałowych tzw. podatku Belki (19%).

Otwierając konto online z rachunkami oszczędnościowymi w placówce banku, możemy poprosić by nie wydawano nam tokenu ani nie wgrywano go do telefonu, żeby uniknąć opłat. Wówczas możemy ustanowić zdefiniowany przelew do naszego głównego konta w innym banku. Przelewy z konta online do innego banku będą realizowane bezpłatnie. Miesięczną opłatę za prowadzenie konta możemy łatwo ominąć, przelewając raz w miesiącu na jeden dzień a nawet krócej kwotę 800 zł, lub gdy mamy średnie miesięczne saldo w wysokości  min. 10.000 zł. Wówczas prowadzenie konta online i rachunków oszczędnościowych nic nas nie będzie kosztowało. Zrezygnowałem także z karty płatniczej.

Jak wspomniano wyżej, oprocentowanie rachunków oszczędnościowych wynosi aktualnie 5,7% i można mieć już 15 takich rachunków, a na każdym z nich oszczędzać na inny cel. Codzienna kapitalizacja odsetek powoduje, że całe 5,7% (w skali roku) codziennie naliczane jest dopisywane do naszych oszczędności na każdym z rachunków. Miło patrzeć, jak codziennie mamy więcej zaoszczędzonych pieniędzy. Korzystając z codziennej kapitalizacji odsetek przy oprocentowaniu 5,7% (netto) to tak jakby skorzystać z ofert w innym banku oprocentowanej brutto w wysokości ok. 7,04% w skali roku. Kluczem jest tutaj codzienna kapitalizacja odsetek, powodująca że 7% w innym banku, gdzie naliczą nam podatek Belki bo kapitalizacja jest, np. miesięczna, jest gorszą ofertą od 5,7% oferowanych w EuroBanku.

Przy dużych kwotach zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowych w EuroBanku, zostanie już naliczony podatek od odsetek kapitałowych. Mając jednak możliwość posiadania obecnie aż 15 takich rachunków, na każdym z nich możemy lokować spokojnie 15.976 zł. Jest to jednak podana wartość maksymalna jednodniowa, gdy taką będziemy posiadać już następnego dnia zostanie naliczony podatek Belki, warto więc ulokować trochę mnie i pilnować przy obecnym oprocentowaniu, aby wyżej podana kwota nie została przekroczona.

Warto przeczytać:

2 myśli nt. „Oszczędzanie w EuroBanku

 1. qq

  „ani nie wgrywano go do telefonu, żeby uniknąć opłat” mam token w telefonie i nie płacę za niego NIC. Poza tym lokaty > 10 tys. zł…

  Odpowiedz
 2. Simplex

  „Otwierając konto online z rachunkami oszczędnościowymi w placówce banku, możemy poprosić by nie wydawano nam tokenu ani nie wgrywano go do telefonu, żeby uniknąć opłat.”

  Jakich opłat? Przecież ten token GSM jest bezpłatny. No chyba ze komuś żal kilku groszy na GPRS żeby pobrać token na telefon.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *