EuroBank obniżył oprocentowanie

W dniu 2 listopada 2009 r. EuroBank obniżył kolejny raz oprocentowanie konta online do 4,04% oraz rachunków oszczędnościowych do 5,05% w skali roku. Obniżone zostało również oprocentowanie lokat terminowych do maksymalnie 5,3% (lokata roczna).

Sposób na oszczędzanie mniejszych kwot pieniędzy z wykorzystaniem 15 rachunków oszczędnościowych (opisany tutaj), pozwala ulokować odpowiednio i uzyskać oprocentowanie:

110 zł x 5,05% = 5,555 zł : 365 dni = dzienne odsetki 0,015 zł, co powoduje że bank codziennie dopisuje nam odsetki w wysokości 2 groszy, dzięki którym rocznie moglibyśmy uzbierać kwotę z odsetek bankowych 7,3 zł i osiągnąć oprocentowanie netto 6,64%, dla ulokowanej w ten sposób kwoty 1.650 zł;

40 zł x 5,05% = 2,02 zł : 365 dni = dzienne odsetki 0,0055 zł, co powoduje że bank codziennie dopisuje odsetki w wysokości 1 grosza, dzięki któremu rocznie można by uzbierać kwotę z odsetek bankowych 3,65 zł i osiągnąć oprocentowanie netto 9,13%, dla ulokowanych w ten sposób 600 zł.

Jeśli by bardzo dokładnie policzyć, można by jeszcze troszkę te kwoty i procenty naciągnąć.

Warto przeczytać:

3 myśli nt. „EuroBank obniżył oprocentowanie

 1. kkw

  Genialne, ale tylko w teorii… Co Pan powie na to, że aby uruchomić 15 rachunków, trzeba najpierw założyć konto.

  Konto standard jest dość niewygodne. Dlaczego? Po pierwsze zakładam, że nie bierzemy karty, bo to skończy się ruiną. A więc po drugie – muszę wypłacać w oddziale, a żeby wypłacić pieniądze w oddziale muszę uiścić opłatę 2,95.

  Konto internetowe natomiast musi mieć wpłaty rzędu 800 zł miesięcznie, żeby nie ponieść kosztów prowadzenia konta (4 zł), więc to też odpada.

  Czy nie wystarczy mieć dochodu dziennego 0,005, żeby przyznano nam 1 gr?

  I co Pan na to?

  Odpowiedz
 2. admin

  Genialne w praktyce bo sam to stosuję!

  Nie uważam, żeby konto standard było niewygodne. Ja nie korzystam z karty a przelewam tam środki z mBanku więc przelanie na jeden dzień 800 zł nie stanowi dla mnie problemu (można ustawić sobie zlecenie stałe). Jeśli chcę wypłacić pieniądze z EuroBanku robię bezpłatnie przelew do mBanku i wypłacam pieniądze bez prowizji. Moje podejście zakłada jednak, że konto standard i 15 rachunków oszczędnościowych wykorzystuję do oszczędzania nadwyżek pieniężnych, których od razu nie potrzebuję. Dlatego to konto polecam do OSZCZĘDZANIA.

  Jeśli ktoś chce wykorzystywać konto standard jako jedyne konto osobiste to polecam zapoznać się z taryfą opłat i prowizji, ja tego konta nie używam a polecam konto w mBanku. Każdy ma jednak inną sytuację, inny bank w okolicy czy bankomat i powinien podejmować decyzje indywidualnie.

  Prawdopodobnie wystarczy dochód dzienny 0,005 żeby przyznano 1 grosz odsetek, w praktyce tego nie próbowałem. Moim celem było przedstawienie metody oszczędzanie mniejszych kwot pieniędzy z wykorzystaniem tych 15 rachunków, do przetestowania przez Użytkowników i nawet lepszego zoptymalizowani a, o czym pisałem w pierwszym artykule

  Odpowiedz
 3. kkw

  Zwracam honor, to naprawdę dobry sposób na oszczędzanie. Warto jednak zaznaczyć, że musimy przeskoczyć niedogodność, o której była mowa.

  Dla uściślenia – Konto Standard nie wchodzi tutaj w rachubę, dlatego że EuroBank nie umożliwia uruchomienia kanałów elektronicznych w jego przypadku. Należy założyć Konto On-line i na jeden dzień (na jedną sesję ;)) wpłacić kwotę 800 zł dla uniknięcia opłaty 4 zł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *