Oszczędzanie czasu na prasowaniu

Prawdopodobnie wielu z Was, tak samo jak ja, nie lubi prasować a sama czynność zajmuje Wam zawsze za dużo czasu. Prasowanie nie kojarzy mi się z czymś przyjemnym a muszę je niestety wykonywać co tydzień, bo lubię nosić dobrze uprasowane koszule do pracy itp. Dotychczas nie zastanawiałem się czy można w ogóle skrócić czas prasowania ani jak to zrobić. Nie miałem żadnego konkretnego pomysłu a gdy przychodził moment, że znowu musiałem prasować koszule – miałem ochotę wyjść z domu, a może z siebie, ulotnić się. Wiedziałem, że przez najbliższe 1-3 godzin, będę – jak za karę – prasować.

Moje żelazko nawet markowe z niższej półki na szczęście zepsuło się. Tak, dobrze czytasz, na szczęście się zepsuło, wreszcie! Na nieszczęście przypaliłem sobie spodnie od garnituru, dlatego tak się na nie wkurzyłem, że postanowiłem poszukać sobie dobrego i lepszego żelazka. Moje dotychczasowe żelazko kosztowało około 2 lat temu prawie 100 zł, więc teraz było niewiele warte z kamieniem i zepsutym termostatem. Zniszczyło mi spodnie – sam pomyśl ile mogły być warte.

Wybrałem się na internetowe poszukiwanie odpowiedniego żelazka. Zacząłem od Allegro, sprawdziłem jakie żelazka są najczęściej kupowane i prawie już takie kupiłem. To było jakieś żelazko firmy Tefal za około 119 zł + koszty przesyłki. Zacząłem jednak szukać opinii o żelazkach na Ceneo.pl i tam się sporo naczytałem. Zacząłem porównywać parametry takie jak silne uderzenie pary albo stałe wytwarzanie pary, pojemność zbiorniczka, moc, stopa itd. Wybieranie żelazka trwało kilka dni, dwa razy odwiedziłem sklep i fizycznie oglądałem żelazka, żeby sprawdzić jak się prezentują fizycznie. Doradzałem się też sprzedawcy. Pisałem i dzwoniłem na infolinię Zelmera. I znowu przeczytałem wszystkie opinie na Ceneo.pl o żelazkach firmy Tefal oraz o kilku żelazkach firmy Philips. Tak się w tym wszystkim nakręciłem, że niewiele by brakowało a kupiłbym już nie żelazko parowe a stację parową (generator pary). Wszystko po to, by skrócić czas prasowania i by ono stało się nawet przyjemne. Gdy czytałem opinie o niektórych żelazkach, szczególnie o tym moim, które później kupiłem, nie chciało mi się za bardzo wierzyć, że można skrócić czas prasowania o połowę, wystarczy raz lub dwa razy przejechać po materiale żelazkiem i fragment ubrania jest wyprasowany. Stacja parowa podobno dawała możliwość wyprasowania 20 koszul w 90 minut, czyli wyprasowanie 1 koszuli trwałoby 4,5 minuty a mi dotychczas zajmowało to około 15-20 minut (dokładne wyprasowanie).

W końcu doszedłem do wniosku, ze nie ma co przesadzać ze stacją parową i kupiłem żelazko Philips GC4410. Cieszy się ono bardzo dobrą opinię i oceną użytkowników na Ceneo.pl. To żelazko naprawdę jest super, wystarczy dwa razy przejechać po materiale i ubranie wygląda na już całkiem dobrze wyprasowane. Teraz dokładne wyprasowanie koszuli zajmuje mi 7-8 minut. Wszystkie ubrania, których wyprasowanie zajmowało mi dotychczas 2-3 godzin wyprasowałem w godzinę! Zatem czas prasowanie skrócił się o co najmniej połowę!

Czy warto było wydać więcej pieniędzy i kupić droższe ale lepsze żelazko?

Moim zdaniem tak, nie żałuję wydanych pieniędzy na to żelazko. Jeśli uda mi się oszczędzić połowę czasu na prasowaniu tym żelazkiem, a wszystko na to wskazuje, rocznie zaoszczędzę około 45 godzin (średnio tygodniowo prawie 52 minuty). Możliwość zaoszczędzenia 45 godzin powoduje, że jestem w stanie więcej zapłacić za dobre żelazko. Wyliczone godziny to są tylko szacunki a ja już widzę, że prasuję o ponad połowę czasu krócej. Prasowanie natomiast stało się bardziej akceptowalne, bo robię to szybciej i efektywniej. Krótszy czas prasowania to również oszczędność energii.

Każdemu kto boryka się z takim problem jak ja miałem, dużo i często prasuje, polecam zainwestować w dobre żelazko. Pomyślcie ile jest dla Was warte skrócenie czasu prasowania o połowę? Ile jest warta dla Was godzina oszczędności? A potem pomyślcie, co zrobicie z zaoszczędzonym czas, jak go wykorzystanie?

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *