Oszczędzanie na aparat fotograficzny

Tak się składa, że jestem posiadaczem cyfrowego aparatu fotograficznego. Mam świadomość tego, że aparat może mi się zepsuć, lub po jakimś czasie będzie na tyle zużyty (matryca) że będę musiał (chciał) kupić sobie nowszy i lepszy. Dla mnie cyfrowe aparaty fotograficzne aktualnie za ok. 1.200 zł spełniają moje wymagania. Aparat, który aktualnie posiadam sądzę, że będę zmieniać dopiero za jakieś 4 lata. Dlatego już teraz wyliczę sobie ile powinienem na ten cel miesięcznie oszczędzać.

Korzystając z kalkulatora i zakładając roczną stopę procentową 5,5%, czas oszczędzania – 4 lata, wyliczyłem że miesięcznie muszę oszczędzać na nowy cyfrowy aparat fotograficzny wart 1.200 zł zaledwie 22,31 zł. Nie jest to duża miesięczna kwota a pozwoli mi zrealizować co jakiś czas swoje marzenie. Część dodatkowych pieniędzy możliwe, że uzyskam ze sprzedaży starego aparatu i akcesoriów jeśli jeszcze je ktoś kupi. Zazwyczaj bardzo dbam o taki sprzęt.

Czas oszczędzania 4 lata jest na tyle długim czasem, że oszczędzając na jakiś cel można się zastanowić nad inwestowaniem całości pieniędzy w fundusz inwestycyjny stabilnego wzrostu lub jakieś 30-40% pieniędzy w fundusz inwestycyjny akcyjny a resztę w lokaty terminowe.

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *