Niezależność doradcy

Myślisz, że doradca który do Ciebie przychodzi i proponuje Ci określone produkty finansowe jest niezależny? Udziela Ci porady za darmo dbając tylko o Twoją korzyść? Dobiera najlepszy dla Ciebie produkt inwestycyjny? Jeśli tak – to możesz być w dużym błędzie, gdyż za doradcą kryje się jeszcze pośrednik, od którego doradca uzyskuje wynagrodzenie. Zapraszam do obejrzenia wywiadu z panem Krzysztofem Szypuła, partnerem zarządzającym MoneyMakers, którego zdaniem relacja między doradcami a pośrednikami jest niezdrowa.


Warto przeczytać:

2 myśli nt. „Niezależność doradcy

  1. Robert

    Sądzę, że z doradcą można się spotkać i wysłuchać propozycji dotyczącej, np. kredytu mieszkaniowego. Pośrednicy mają w swojej ofercie nawet kilkadziesiąt ofert kredytów hipotecznych z różnych banków. Bieganie samemu od banku do banku jest dość uciążliwe. Wiadomo, że pośrednicy nie robią tego bezinteresownie. Zatem nie decydujmy o wyborze kredytu pochopnie. Można przecież spotkać się z doradcą a potem jeszcze zweryfikować samemu przedstawione przez niego propozycje.

    Odpowiedz
  2. jaco

    Doradca, który właściwie rozumie swój zawód powinien stać po stronie klienta. To klient, a nie firma, która mu płaci jest jego właściwym pracodawcą. Kto nie szanuje tej zasady prędzej czy później zmienia zawód. Niestety, w okresie w którym wykonuje zawód pracuje też na opinię innych doradców…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *