Najtańsze konto internetowe

W nowym roku wchodzi w życie rekomendacja Związku Banków Polskich, która ma ułatwić klientom przenoszenie rachunków pomiędzy bankami. Małe banki upatrują w tej regulacji swojej szansy na zdobycie nowych klientów, kusząc bezpłatnymi kontami internetowymi.

Bankier.pl dokonał porównania najtańszych kont internetowych. Do porównania przyjęto dwa profile klientów:

1. Klient, na którego konto miesięcznie wpływa wynagrodzenie netto 2,3 tys. zł, aktywnie korzysta z kont – to jego podstawowy ROR, miesięcznie wykonuje 10 przelewów internetowych na rachunki prowadzone przez inne banki, często korzysta z karty płatniczej robiąc zakupy (wykonuje 5 płatności za min. 500 zł), wypłaca 3 razy po 200 zł z bankomatów swojego banku i raz na kwartał z obcego bankomatu (płacąc prowizję).

Przy takim założeniu najtańsze konto internetowe prowadzi Deutsche Bank PBC (konto dbNET). Konto jest darmowe, pobieraną prowizję 5 zł za obsługę karty płatniczej łatwo ominąć, dokonując raz w miesiącu jednej płatności bezgotówkowej. Wielką zaletą tego konta jest dostęp do bezpłatnych bankomatów na całym świecie.

Na drugim miejscu znajduje się konto online w EuroBanku. Konto jest darmowe pod warunkiem, że raz w miesiącu dokona się wpłaty pieniędzy na minimum 800 zł. Opłata za kartę debetową wynosi 95 groszy miesięcznie (można z karty zrezygnować). Przelewy internetowe do obcych banków są darmowe, wypłata pieniędzy w obcym bankomacie kosztuje zaledwie 1 zł.

2. Klient, który stara się unikać opłat za wypłatę pieniędzy z bankomatów – dokonuje wypłat z bankomatów własnego banku lub dokonuje odpowiedniej liczby bezpłatnych transakcji na określoną przez bank kwotę minimalną.

Przy takim założeniu 9 banków oferuje najtańsze konto internetowe: bez opłat za prowadzenie i kartę płatniczą z darmowymi przelewami do obcych banków. Kolejność banków w rankingu jest następująca: mBank, Volkswagen Bank direct, Polbank EFG. W pozostałych 5 bankach trzeba spełnić określone warunki by uniknąć opłaty za kartę płatniczą –Deutsche Banku PBC wymaga wykonania jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu a BPH czterech transakcji. ING Bank, GETIN Bank i Meritum Bank stawiają natomiast odpowiednio poprzeczkę kwotową: 100, 200 i 500 zł.

Przy porównywaniu kont internetowych nie wzięto pod uwagę możliwości oszczędzania.

Całą treść artykułu można przeczytać pod adresem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Do-ktorego-banku-po-tanie-konto-internetowe-2058393.html

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *