Oszczędzanie z funduszem inwestycyjnym

Nie będę się tutaj rozpisywał na temat typowych lokat strukturyzowanych czyli lokatach połączonych z funduszem inwestycyjnym, w których część środków jest bezpiecznie lokowana a część inwestowana w fundusze inwestycyjne. Przedstawiam koncepcję oszczędzania większych kwot pieniędzy na dłuższy okres czasu z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, bez dodatkowych prowizji.

Załóżmy, że mamy już zaoszczędzone 10.000 zł, ale naszym celem oszczędzania jest jeszcze większa kwota, czyli przed nami jeszcze sporo miesięcy oszczędzania. Mając już taką kwotę zaoszczędzonych pieniędzy ulokowanych na koncie oszczędzającym czy krótkoterminowej lokacie, możemy zwiększyć kwotę „zarobionych” odsetek inwestując sami w fundusze inwestycyjne, np. z Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku.

Koncepcja oszczędzania jest następująca:
10.000 zł lokujemy na koncie oszczędnościowym (lokacie terminowej) oproc. np. 6% w skali roku. Rocznie uzyskujemy kwotę odsetek 600 zł, miesięcznie zaś 50 zł. W Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych istnieją akcyjne fundusze inwestycyjne, umożliwiające zakup jednostek uczestnictwa już za 50 zł. Tym samym proponuję systematycznie co miesiąc za pieniądze z zaoszczędzonych odsetek (50 zł) zainwestować w funduszu inwestycyjnym. Dzięki takiemu postępowaniu nasz zysk z oszczędzania będzie większy.

Warto przeczytać:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *