GetinOnline.pl – konto skarbonkowe vs. eKonto w mBanku

Jesteś „szczęśliwym” posiadaczem eKonta w mBanku, rachunku eMax oraz 4 rachunków oszczędnościowych eMax Plus. Od pewnego czasu na żadnym z tych 5 rachunków nie trzymam pieniędzy, bo oszczędzanie pieniędzy w mBanku się po prostu nie opłaca. Te rachunki chyba nie tylko u mnie umarły śmiercią naturalną. Z eKonta w mBanku jestem zadowolony od czasu, gdy zostały wprowadzone darmowe przelewy do wszystkich banków. Dodatkową korzyścią dla mnie, jest możliwość inwestowania pieniędzy w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (bez opłat na nabycie, konwersje i odkupienie jednostek uczestnictwa). Ostatnio brakowało mi jednak darmowych wypłat z wszystkich bankomatów. Taka potrzeba pojawiła się w mojej głownie, gdy AliorBank wchodził na rynek i zaczął intensywnie reklamować swoją ofertę. W końcu w mBanku pojawiła się możliwość bezpłatnej wypłaty pieniędzy z wszystkich bankomatów, które obarczone jest niestety opłatą miesięczną w wysokości 5 zł. Moje podstawowe potrzeby są spełnione – wynagrodzenie wpływa na konto i mogę robić darmowe przelewy, dużo darmowych przelewów, no i nabywać jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych bez prowizji. Z wypłatą pieniędzy też nie ma problemu, bo mam blisko bezprowizyjny bankomat sieci Cash4You. Tylko, gdzie ulokować oszczędności? Przecież nie w mBanku. Dlatego swego czasu otworzyłem konto w EuroBanku z 15-stoma rachunkami oszczędnościowymi. Niestety oprocentowanie nie jest już tak korzystne jak na samym początku, ale da się znieść dzięki codziennej kapitalizacji odsetek. Tylko muszę pamiętać, żeby co miesiąc przelewać 800 zł na konto, żeby nie pobrano mi opłaty za prowadzenie konta.

Tymczasem niedawno Getin Bank wystartował ze swoją nową ofertą GetinOnline – banku internetowego. Moim zdaniem oferta jest bardzo interesująca i warto z niej skorzystać, ja sam to zrobiłem. Na stronie GetinOnline.pl możemy założyć bezpłatne konto swobodne, konto swobodne + prezenty i konto skarbonkowe, które jest najlepsze z tych wymienionych. Konto skarbonkowe jest bezpłatnie prowadzone przez bank. Daje nam możliwość wykonywania darmowych przelewów internetowych do innych banków, nie jest pobierana opłata za wydanie i utrzymanie karty bankomatowej ani kredytowej (wydawanej na 3 lata) a dodatkowo, możemy wypłacać pieniądze bez dodatkowych opłat ze wszystkich bankomatów, należących również do innych banków. Ponadto możemy bezpłatnie wpłacać pieniądze na to konto w oddziałach banku, w placówkach partnerskich niestety już nie. Do tego wszystkiego zbieramy realne złotówki do naszej wirtualnej skarbonki. Otrzymamy 1 zł za

 • wpłynięcie wynagrodzenia na konto skarbonkowe (lub sami możemy sobie raz w miesiącu wpłacić 1.000 zł),
 • założenie lokaty,
 • transakcję kartą płatniczą lub kredytową o wartości 100 zł,
 • spłatę karty kredytowej.

Możemy też założyć do 3 rachunków oszczędnościowych, oprocentowanych aktualnie na 4,5% w skali roku. Na rachunkach odsetki kapitalizowane są codziennie. Z rachunków możemy raz w miesiącu dokonać jeden bezprowizyjny przelew, kolejne obarczone są opłatą w wysokości 4,99 zł.

Dodatkowo mamy możliwość założenia jednej lokaty na start (2-miesięcznej), oprocentowanej netto na 5,64% w skali roku. Dzięki codziennej kapitalizacji odsetek nie zapłacimy podatku Belki a oprocentowanie lokaty jest równoważne z tradycyjną lokatą oprocentowaną na 7% w skali roku.  W ofercie są też inne lokaty z atrakcyjnym oprocentowaniem. Patrząc na prezentowane przeze mnie na blogu comiesięczne rankingi lokat, łatwo zauważyć, że oprocentowanie lokat i rachunków w GetinBanku plasuje się od dłuższego czasu w ścisłej czołówce.

mBank tymczasem karze polecać mi eKonto w swoim programie partnerskim, w którym za założenie konta przez poleconego otrzymam 50 zł, tylko że po spełnieniu pewnych warunków, żeby nie było tak prosto. Tylko co tu polecać? Kolejny raz napiszę, że konto w mBanku nadaje się tylko do darmowych przelewów i do inwestowania w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych.

W GetinOnline niestety nie mamy możliwości bezpośredniego inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne, tylko za pośrednictwem lokat strukturyzowanych i polisolokat. Likwidować eKonta w mBanku się nie opłaca, skoro jest bezpłatne a może nam się kiedyś jeszcze przydać, chociażby do inwestowania. A może kiedyś mBank odnowi swoją ofertę i znowu będzie ona atrakcyjna. Pamiętam jak był boom banków internetowych. Wtedy mBank potrafił zaoferować oprocentowanie konta wyższe o kilka procent w stosunku do „marmurków”. Tymczasem teraz to „marmurki” wyprzedzają mBank, który ma podobno niższe koszty działalności.

Warto przeczytać:

3 myśli nt. „GetinOnline.pl – konto skarbonkowe vs. eKonto w mBanku

 1. admin Autor wpisu

  Konto Skarbonkowe nie jest pozbawione wad. Podpisując umowę i parafując wszystkie strony nie zauważyłem, że w miejscu wzoru podpisu podpisałem się dość nieczytelnie. Chcąc uniknąć problemów w przyszłości z autoryzacją mojego podpisu, postanowiłem napisać do mojego opiekuna, czy mogę zmienić wzór podpisu. Po dość długim czasie oczekiwania – kilka dni, może tydzień, może dłużej, gdy już zdążyłem napisać kolejnego maila do mojego opiekuna w tej sprawie, otrzymałem takiej o to treści mail od nie mojego opiekuna z GetinOnline.pl:

  „W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że aby skorygować złożony podpis na umowie ramowej konieczna jest ponowna jej wysyłka do Pana. Wiąże się to z czasową dezaktywacją konta lub produktu do którego było wymagane jej podpisanie. Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że zawsze w sytuacjach kiedy wymagamy wizyty w oddziałach konieczne jest wylegitymowanie się ważnym dokumentem tożsamości zawierającym zdjęcie i to na jego podstawie następuje Pana weryfikacja. Mamy na uwadze to, że dana osoba nigdy nie podpisuje się dwa razy w taki sam sposób.

  Mam nadzieję, że powyższa odpowiedź w pełni wyczerpuje zadane przez Pana pytanie.

  W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.”

  Cóż… W GetinOnline.pl nie przewidzieli chyba czegoś takiego, jak wzór podpisu i jego zmiana. Klient widocznie nie będzie chciał zmienić wzoru podpisu.

  Poza tym, skoro mam przydzielonego opiekuna, do które zwracałem się z pytaniem, dlaczego odpisuje mi ktoś zupełnie mi obcy? Dlaczego nie odpisuje na maila mój opiekun?

  Odpowiedz
 2. byly mbankowiec

  @admin Bo ten opiekun to chwyt marketingowy. Opiekuna moze miec osoba, ktora ma kasy jak lodu – mowiac kolokwialnie. Twoim (i moim – tez mam konto skarbonkowe) jest osoba, ktora pracuje w call center. Jezeli liczyles na indywidualnego i profesjonalnego opiekuna, to sie przeliczyles. Sprawdz na stronach innych bankow jakie warunki trzeba spelnic, aby miec opiekuna. W zyciu nie ma nic za darmo. Mimo wszystko uwazam, ze konto skarbonkowe jest najlepsze na rynku. Dodajac atrakcyjne lokaty i konto oszczednosciowe (jeszcze jest promocja na atrakcyjne oprocentowanie) oraz 1zl za kazda wybrana operacje, nie ma sobie rownych.

  Odpowiedz
 3. Wojtek

  Też jestem w mBanku, ale to co teraz zrobili z kartami to strzał w nogę. Dziś zakładam konto w Getinie, Skarbonka oczywiście, w mBanku zastrzegam kartę, zostawiam resztę bo mam kupione akcje oraz parę funduszy, ale bieżące płatności oraz lokaty będą w Getin Banku. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *